Subdomena na serwerze innym niż domena główna

Wielu właścicieli sklepów internetowych, którzy mają swój sklep na popularnym SaaS’ie, napotyka na problem zintegrowania bloga z ich sklepem. Co więc powinieneś zrobić, jeżeli masz sklep stworzony na Shoperze lub IAI, nie masz dostępu do serwera, a chcesz zainstalować bloga na WordPressie znajdującego się na subdomenie?

W subdomenie, w nowej domenie czy katalogu?

Zastanawiając się nad wdrożeniem bloga w swojej witrynie, możesz stanąć przed wyborem: blog w domenie, subdomenie, czy w katalogu?

Na to pytanie odpowiedzieliśmy szerzej we wcześniejszym wpisie znajdującym się na naszym blogu: Blog firmowy – zainstalować na subdomenie czy w katalogu?

Do rozważań niezbędnych, aby wytłumaczyć jak należy zainstalować bloga w sklepie znajdującym się na jednym z popularnych SaaS’ów, założyliśmy, że zdecydowałeś się prowadzić bloga na subdomenie.

Czym jest SaaS?

Skrót SaaS należy rozwinąć jako „Software as a Service”, czyli po polsku „oprogramowanie jako usługa”.

Decydując się na sklep w modelu SaaS wykupujesz w abonamencie dostęp do oprogramowania sklepu utrzymywanego na serwerach firmy dostarczającej dane rozwiązanie. Jest to bardzo wygodne i coraz popularniejsze rozwiązanie wśród sklepów internetowych, z racji zapewnionego wsparcia technicznego i wielu możliwości, które w przypadku klasycznych opcji wymagają angażowania programisty.

Wadą SaaS jest brak dostępu do serwera. Staje się to uciążliwe zwłaszcza w przypadku, kiedy zapragniesz zainstalować bloga firmowego na subdomenie domeny głównej swojego sklepu.

Agencja content marketingowa - Setugo.pl

Jak połączyć mojego bloga ze sklepem internetowym?

 

1.     Po pierwsze zaloguj się w panelu administracyjnym domeny i przejdź do zarządzania DNS-ami (zakładka typu „DNS Management”)

2.     Wybierz domenę, której subdomenę chcesz przenieść.

3.     Następnie należy dodać rekordy A dla subdomeny:

●       subdomena A 11.234.123.12 (przykładowe IP)

●       www.subdomena A 11.234.123.12 (przykładowe IP)

Gdzie “11.234.123.12” to adres IP, pod którym masz podpiętą tę subdomenę na docelowym serwerze, na który chcesz ją przenieść. Tam po prostu dodaj ją jak zwykłą domenę i skopiuj adres IP, który został dla niej przydzielony.

Subdomena będzie działać na nowym serwerze maksymalnie do 30 godzin.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *