Zestawienie marketplace’ów w Polsce

Prowadzisz sklep internetowy i szukasz nowych marketplace’ów? Zapraszamy do naszego zestawienia!

Czym jest marketplace?

Marketplace to nic innego, jak coś w rodzaju internetowego targu. Być może pamiętasz z czasów dzieciństwa- dzisiaj to już coraz rzadsze zjawisko- gdy w jeden, określony dzień w tygodniu do wsi czy miasteczka zjeżdżali się sprzedawcy, by handlować na targu. Rozkładali swoje stoiska i sprzedawali wszystko- od owoców i warzyw przez cukierki, aż po skarpety i buty. Dzisiaj takie targi wciąż istnieją, jednak my coraz częściej wybieramy ich formę elektroniczną.

Marketplace, mówiąc najprościej, jest platformą internetową, która pozwala na sprzedaż swoich produktów sprzedawcom. Produkty te są zwykle skategoryzowane, a więc łatwe do odnalezienia. Cechują się tym, że jedna taka platforma zrzesza dziesiątki, setki, a nawet tysiące sprzedawców pod jednym adresem. Wszystko po to, by potencjalny klient szybko znalazł to, czego szuka.

Pomimo tego, że aż 52 ze 100 największych marketplace’ów ma swoją siedzibę w Ameryce Północnej, w Polsce ten sposób sprzedaży jest coraz bardziej popularny i ciągle się rozwija, dając coraz większe możliwości zarówno sprzedawcy, jak i klientowi.

 

Zestawienie marketplace’ów w Polsce

Zebraliśmy dla Ciebie całe mnóstwo obecnych w Polsce platform sprzedażowych, które cieszą się ogromną popularnością. Lista ta przyda się sprzedawcom, którzy będą mogli odnaleźć w niej miejsce do sprzedaży własnych produktów, ale przyda się także klientom, którzy będą wiedzieli, gdzie szukać interesujących ich produktów. Zaczynamy!

Allegro

Allegro.pl to zdecydowany faworyt wśród wszystkich marketplace’ów. Aż 40% wszystkich dochodów z e-commerce w Polsce pochodzi właśnie z tego serwisu. Istnieje od roku 1999, choć pierwszy milion użytkowników zarejestrowany został dopiero w roku 2003. W 2007 roku Allegro wprowadziło możliwość zakładania własnego e-sklepu. To sprawiło, że usługą zainteresowali się kolejni sprzedawcy. Jeszcze większą rzeszę sympatyków serwis pozyskał, gdy wprowadził opcję dostawy do Paczkomatu oraz funkcję Allegro Smart. W serwisie sprzedawane jest właściwie wszystko. Od sprzętów AGD, ubrań czy artykułów gospodarstwa domowego, aż po rośliny, żywność czy samochody. Tutaj można kupić absolutnie wszystko.

Ceneo.pl

Ceneo.pl jest drugim co do wielkości serwisem sprzedażowym w Polsce. Tym, co go wyróżnia jest porównywarka cen. Wystarczy jedynie wpisać nazwę jakiegoś produktu, by otrzymać zestawienie jego cen w kilku czy kilkunastu sklepach. To dobry przykład konkurencji pomiędzy sprzedawcami.

Okazje.info

Bardzo popularna w Polsce porównywarka cen z różnych sklepów internetowych. Podobna zasada działa do ceneo.pl. Warto zajrzeć!

Amazon

Amazon to największy sklep internetowy na świecie. W Polsce Amazon.pl otwarty jest na sprzedawców od 2 marca 2021. Więcej o sprzedaży na Amazonie przeczytasz tutaj: Ujarzmić Amazona… Rozmowa z Adrianem Kańskim | Setugo.pl

Morele.net

Morele to sklep internetowy, w którym sprzedawane są urządzenia elektroniczne- laptopy, komputery, części zamienne, itp.

Facebook Marketplace

Facebook Marketplace służy do sprzedaży lokalnej. Sam Facebook jest obecny wszędzie, więc sprzedaż za pośrednictwem tego serwisu jest jak najbardziej efektywna. Co więcej, usługa sprzedaży jest tam zupełnie darmowa.

Ebay.pl

Ebay jest ogólnoświatową platformą sprzedażową. Tutaj spotykają się sprzedawcy i klienci wszystkich krajów świata, a kupić to można niemal wszystko.

Empik.pl

Empik.pl to marketplace znanego w Polsce sklepu z książkami, płytami CD, filmami czy grami komputerowymi. Znajduje się tu również prasa, również ta specjalistyczna.

Carrefour.pl

Carrefour.pl to marketplace, w którym oferowane są produkty własne marki Carrefour, a także inne produkty pochodzące od partnerów handlowych. Znaleźć tu można wszystko- od żywności, również tej naturalnej i bio, aż po odzież i artykuły gospodarstwa domowego.

Zalando.pl

Zalando kojarzy nam się przede wszystkim z odzieżą i modą, ale znaleźć tu można również artykuły dekoracyjne czy biżuterię. Serwis najchętniej odwiedzają kobiety, choć wśród klientów nie brakuje też mężczyzn.

Arena.pl

Arena to kolejny market place, który słynie z jedynie sprawdzonych ofert i produktów najwyższej jakości. Zakupy tutaj to prawdziwa gwarancja jakości dla klienta i wyzwanie dla sprzedawcy, który musi sprostać wysokim wymaganiom, jakie stawia się przed nim i jego produktami.

Pakamera.pl

Pakamera to marketplace przeznaczony dla kreatywnych twórców. Pełni w zasadzie dwie role. Po pierwsze umożliwia zakup i sprzedaż wyselekcjonowanych, ręcznie wykonanych i wyjątkowych dodatków, biżuterii czy dekoracji. Po drugie umożliwia utalentowanym twórcom na zaistnienie na rynku.

Etsy.com

Etsy.com to kolejny market place dla miłośników przedmiotów absolutnie wyjątkowych. Nie jest to sklep polski, ale można w nim sprzedawać również z Polski.

Homebook.pl

Homebook.pl to market place stworzony dla osób urządzających i aranżujących wnętrza swojego domu czy mieszkania. Sprzedawcy prezentują tu ciekawe elementy aranżacyjne i dekoracyjne w różnych stylach.

Radar.wp.pl

Radar.wp.pl. to coś w rodzaju wyszukiwarki najlepszych okazji w Internecie. Korzystanie z tej platformy umożliwi wyszukanie najlepszych perełek w atrakcyjnych cenach.

Aligato.pl

Aligato.pl to nie tylko platforma sprzedażowa, ale również serwis aukcyjny. Wystawiane są tutaj przeróżne produkty w różnych cenach, a aukcje pozwalają na osiągnięcie sporych zysków.

Podsumowując

Powyższe marketplace’y to tylko niewielka część spośród wszystkich działających w Polsce i na świecie. Te jednak cieszą się największą popularnością ze wszystkich. Marketplace’y są korzystne zarówno dla klientów, jak i dla sprzedawców, którzy mają tysiące klientów w jednym miejscu, a to może przynieść ogromne zyski.

 

Dodaj komentarz