Close

Subdomena na serwerze innym niż domena główna

Wielu właścicieli sklepów internetowych, którzy mają swój sklep na popularnym SaaS’ie, napotyka na problem zintegrowania bloga z ich sklepem. Co więc powinieneś zrobić, jeżeli masz sklep stworzony na Shoperze lub IAI, nie masz dostępu do serwera, a chcesz zainstalować bloga na WordPressie znajdującego się na subdomenie?

W subdomenie, w nowej domenie czy katalogu?

Zastanawiając się nad wdrożeniem bloga w swojej witrynie, możesz stanąć przed wyborem: blog w domenie, subdomenie, czy w katalogu?

Na to pytanie odpowiedzieliśmy szerzej we wcześniejszym wpisie znajdującym się na naszym blogu: Blog firmowy – zainstalować na subdomenie czy w katalogu?

Do rozważań niezbędnych, aby wytłumaczyć jak należy zainstalować bloga w sklepie znajdującym się na jednym z popularnych SaaS’ów, założyliśmy, że zdecydowałeś się prowadzić bloga na subdomenie.

Czym jest SaaS?

Skrót SaaS należy rozwinąć jako “Software as a Service”, czyli po polsku “oprogramowanie jako usługa”.

Decydując się na sklep w modelu SaaS wykupujesz w abonamencie dostęp do oprogramowania sklepu utrzymywanego na serwerach firmy dostarczającej dane rozwiązanie. Jest to bardzo wygodne i coraz popularniejsze rozwiązanie wśród sklepów internetowych, z racji zapewnionego wsparcia technicznego i wielu możliwości, które w przypadku klasycznych opcji wymagają angażowania programisty.

Wadą SaaS jest brak dostępu do serwera. Staje się to uciążliwe zwłaszcza w przypadku, kiedy zapragniesz zainstalować bloga firmowego na subdomenie domeny głównej swojego sklepu.

Jak połączyć mojego bloga ze sklepem internetowym?

 

1.     Po pierwsze zaloguj się w panelu administracyjnym domeny i przejdź do zarządzania DNS-ami (zakładka typu „DNS Management”)

2.     Wybierz domenę, której subdomenę chcesz przenieść.

3.     Następnie należy dodać rekordy A dla subdomeny:

●       subdomena A 11.234.123.12 (przykładowe IP)

●       www.subdomena A 11.234.123.12 (przykładowe IP)

Gdzie “11.234.123.12” to adres IP, pod którym masz podpiętą tę subdomenę na docelowym serwerze, na który chcesz ją przenieść. Tam po prostu dodaj ją jak zwykłą domenę i skopiuj adres IP, który został dla niej przydzielony.

Subdomena będzie działać na nowym serwerze maksymalnie do 30 godzin.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *