Close

Jak sobie radzić z HEJTEM?

W dobie mediów społecznościowych i natychmiastowej komunikacji z klientem wiele przedsiębiorstw boryka się z problemem internetowego hejtu. Niewiele z nich wie, jak dobrze rozwiązać problem i poradzić sobie z nieprzychylnymi komentarzami – od aktywności sieciowych trolli już bardzo blisko do kryzysu w social mediach. Dla tych, którzy zmagają się z lawiną wulgarnych komentarzy, pomocna będzie książka najnowsza Michała Wawrzyniaka, „Hejtoholik”.

Autor nie tylko wyjaśnia negatywne zjawisko, jakim jest internetowa agresja słowna, ale również wyróżnia poszczególne typy trolli. Z hejterami trzeba umiejętnie się obchodzić – z jednej strony mogą wywołać gorączkę u marketing managera, a z drugiej sprawić, że twojej marce zrobi się głośno w sieci.

Hejterem bardzo często jest osoba, która nie ma większej wiedzy na temat działania twojej firmy, nie zna szczegółów zamówień czy ich realizacji, więc jej komentarze bywają nieuzasadnione i bezpodstawne. Nie interesuję jej twój komentarz czy odpowiedź – odwiedza stronę czy fanpage po to, żeby się wyżyć. Zanim jeszcze na naszym fanpage’u pojawi się hejter, warto ustalić prewencyjny plan działania. Pamiętaj, że mimo pozornej anonimowości w sieci, każdego użytkownika można namierzyć.

„Hejtoholik” Wawrzyniaka sugeruje, że obok hejtu nie należy przechodzić obojętnie. Radzenie sobie z nim nie jest łatwe i często wymaga odwagi. Wiele marek obawia się negatywnych konsekwencji własnych odpowiedzi, więc woli nie odpowiadać na zarzuty (czym jeszcze bardziej irytuje trolla), i pozwala się poniżać i obrażać. Nie można dać się sprowokować; ważne jest profesjonalne podejście i spokój. Jak radzi autor, są różne sposoby radzenia sobie z nim – najlepszą obroną nie jest atak, lecz… poczucie humoru i merytoryczność.

Książka „Hejtoholik” to obowiązkowa pozycja nie tylko dla content marketing managerów czy właścicieli firm. Będzie również pomocna znanym osobom, aktorom, piosenkarzom, blogerom czy vlogerom. Zdecydowanie polecamy tę książkę!

Hejtoholik – Michał Wawrzyniak do kupienia w onepress.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *